Własna firma.

Własna firma to marzenia wielu z nas. Jak właściwie wygląda prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce? Na co powinniśmy zwrócić uwagę i jak przeprowadzić ten proces od “A do Z”? W tym artykule nasza obsługa księgowa firm w Łodzi przedstawi podstawowe informacje, które mamy nadzieję okażą się pomocne dla początkujących przedsiębiorców.

Otwieramy firmę.

Oczywiście pierwszym i fundamentalnym krokiem będzie zarejestrowanie naszej firmy w urzędzie. Na tym etapie powinniśmy określić profil naszej działalności. Udając się do urzędu sprawdźmy jakie punkty PKD najlepiej definiują naszą firmę i podajmy je w formularzy. Od niedawna firmę możemy zarejestrować również online korzystają np. z tzw. Profilu Zaufanego. Jeśli planujesz rejestrację firmy, i masz pytania skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy.

Najważniejsze punkty nowego przedsiębiorcy.

Każdy przedsiębiorca powinien podczas rejestracji działalności gospodarczej zdecydować na jakich warunkach będzie się rozliczać z urzędem skarbowym. Do wyboru mamy np. Księgę Przychodów i Rozchodów, Ryczałt lub Księgi Handlowe. Kluczowa dla naszych finansów i relacji z kontrahentami oraz Urzędem skarbowym będzie też decyzja o wejściu w podatek VAT. Każdy przedsiębiorca powinien też zarejestrować firmowych rachunek bankowy i zgłosić go do US. Od września 2019 roku funkcjonuje również tzw. “Biała Lista VAT”. Przedsiębiorcy którzy figurują w systemie jako płatnicy VAT powinni zgłosić swój rachunek firmowy w systemie Państwowym.

Obsługa księgowa.

Ciężko wyobrazić sobie dziś przedsiębiorcę, który w przerwie między kontaktami z klientem, a sprzedażą usług/towarów uzupełnia dokumenty księgowe, liczy podatki i monitoruje zmiany w prawie pracy. Jeden błąd może nas kosztować wiele nerwów. Aby swobodnie rozwijać swoją działalność powinniśmy skupić się na budowaniu relacji z klientem i dbaniu o dobry wizerunek naszej marki. Zastanawiasz się ile kosztuje obsługa księgowa? Właśnie dla takich osób przygotowaliśmy nasz kalkulator usług księgowych. Jeśli na poważnie planujesz rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej zgłoś się do nas. Nasz zespół przeanalizuje Twoje potrzeby i przygotuje ofertę kompleksowej obsługi twojej księgowości: napisz do nas.